2017

Tento rok jsme se ocitly v Říši divů. Hned na začátku jsme potkaly Alenku, která nás poprosila o pomoc. Měly jsme zachránit Říši divů od krutovlády Srdcové královny. Musely jsme se vypořádat se spoustou nástrah a nebezpečných úkolů. Bohužel si nás Srdcová královna moc neoblíbila, a proto vyslala své poddané, aby nám ukradli orákulum, svitek, který předpovídal budoucnost. Díky orákulu jsme měly zjistit, kdy nastane ten správný čas porazit Srdcovou královnu. Po získání orákula se ale přihodila další nemilá věc. Vojáci Srdcové královny zatkli a uvěznili Kloboučníka. Okamžitě jsme se vydaly jej záchránit. Nejdříve jsme se vypravily na hrad Srdcové královny - Landštejn. Zde jsme se dozvěděly místo, kde vezní Kloboučníka. Dalšího dne jsme Kloboučníka osvobodily a začaly se připravovat na nadcházející bitvu. Srdcovou královnu jsem porazily.

 

2016

Letos jsme se proměnily na družiny nebojácných pážat zachraňujících Janovu zemi před zlým černokněžníkem Zababou. Osvobozovaly jsme jednu část království podruhém...překonaly jsme zákeřné zlatostřežníky ve Zlatém království, pomohly jsme čarodějnicím naučit se znovu létat a také vodní, neposlušné, veselé království mnoho dalších. Ve volných chvílích jsme si plnily rytířské řády cností a ty nejlepší z nás byly samotným králem pasovány na rytíře!

Na závěr jsme po osvobození krále Jana svedly úspěšnou bitvu se Zababou a v celém království opět zavládl mír a klid.
 

2015

Tento rok jsme se vydaly po stopách aztéckého pokladu. Alvarez se od jakéhosi starého umírajícího Aztéká dozvěděl, že cesta k pokladům vede hluboko do divokých skal a že je rozdělena na mnohé úseky, z nichž každý je opatrován potomky Strážců, nedůvěřivými a stále bdělými. Azték sdělil Alvarezovi, kde začíná první úsek cesty i jak se zmocniti věci, která by mu získávala důvěru strážců.

Alvarez, dobrodruh a hráč, soustředil kolem sebe skupinu statečných a mohly jsme se vydat na cestu za pokladem!

 

2014

Vše začínalo jako normální tábor, ale co to? Nestojí nám stany...a hned po příjezdu jsme rozděleny na dva kmeny a dostáváme různobarevné šátky...otázka tábora zní

KDO PŘEŽIJE STÁLKOV?

V průběhu tábora nás čekaly nelehké úkoly, musely jsme bojovat o imunitu a vydávat se na kmenové rady, ale také jsme dostávaly různé odměny :) A jak to vše skončilo? Samozřejmě dobře! Vydaly jsme se na závěrečný závod a v táboře nás čekala hostina hodná králů. Už se těšíme, co si na nás vymyslí příští rok...

2013

Náš tábor letos ovládly živly. Dobývaly jsme území ovládané ohněm a sestavovaly tajemný artefakt. Vše vyvrcholilo závěrečnou bitvou a zvlčilé království ohně padlo! Byla nastolena rovnováha a my jsme mohly odcestovat zpátky domů :)

2012

Tábor začal poklidně až do dne, kdy byl vykraden trezor místnímu věhlasnému bankéři a byl mu zcizen diamant nevídané hodnoty. Jako hlavní podezřelý byl kupec tohoto diamantu. První výsledky expertýz případ zamotaly a přítomné 3 vyšetřovatelské skupiny naznaly, že jsou na tento případ krátké a proto byl přivolán Sherlock Holmes, který neprodleně přijel z dalekého Londýna až k nám na Stálkov. Pod jeho vedením jsme se společně prodíraly případem, který se den ode dne víc a víc komplikoval. Postupně jsme nacházely stopy a zajišťovaly důkazní materiály, které nás pomalu ale jistě dovedly na stopu pachatele. Ten se začal obávat o své prozrazení a snažil se nás vystrašit a dokonce i postřelil hlavního svědka, který díky svým zraněním nemohl vypovídat. Pachatele jsme nakonec dopadly. Koho by na začátku napadlo, že diamant ukradla bankéřova dcera a to vše z nešťastné lásky. Vše se pokusila hodit na kupce, jakožto svého milence, který ji opustil.

Na fotky z tábora se můžete podívat zde: fotky Veverka, fotky Teti

 

2011

Hned na začátku tábora jsme měly zmatenou návštěvu Alberta Einsteina, kterému se v okolí našeho tábora doslova rozprskl stroj času, který zrovna zkoušel ve 20. století. Rozhodly jsme se mu pomoci. Stroj času se nám podařilo najít i sestavit, ale po tom, co nás místo nazpět do 20. století přenesl do minulosti jsme zjistily, že mu pořád něco chybí. Stroj nás postupně přenášel z minulosti do budoucnosti. Na našem putování jsme narazily na mimozemšťany, babyloňany či na atentátní útok na dvojčata v USA. Naštěstí jsme potkaly všeuměla a vědce Járu Cimrmana, který nám pomohl najít chybějící část stroje času. Takže jsme se konečně dostaly do současnosti, odkud jsme mohly podniknout poslední z cest a to cestu domů. U závěrečného rozloučení kolem stožáru jsme některé s těží zamáčkly slzu a těšilo nás jen vědomí, že za rok se tu sejdeme znovu při novém dobrodružství.

 

2010

Letošní expedice do Tibetu byla pro všechny z nás velice zajímavou zkušeností. Po celou dobu tábora jsme procházely různými zkouškami, abychom byly dostatečně připravené na výstup na nejvyšší horu Mont Everest. Při jejím zdolávání jsme si užily spoustu legrace a také jsme se mnohému přiučily. Rády jsme se koupaly, vařily, namalovaly jsme si keramický výrobek v Maříži ve Slavonicích, střílely jsme ze vzduchovky, zdolaly lanové překážky a stále jsme si zpívaly, ať už pro radost či při práci. Na závěr tábora byla pokladovka na jejímž konci nás čekala Šangri-la. Bylo nám smutno, že už tábor končí, ale s vírou, že se tu za rok opět sejdeme, jsme se těšily domů.

 

2009

Už jste se někdy ocitli na divokém západě? Jestli ne, tak my jsme to štěstí měly! Nejprve jsme si musely dobýt tábořiště a pak nás čekalo velké dobrodružství. Honily jsme se za Gerryho tajemství a pokladem. Proháněly jsme se na koních, střílely jsme ze vzduchovky, lovily zvířata a také rýžovaly a dolovaly zlato! V noci jsme podle legendy navštívily Gerryho hrob a vzaly mu jeho dolary, které jsme mohly utratit v baru či casinu. Rády jsme si u práce zazpívaly, přečetly si nějaký ten příběh a s hrstkou nábojů hodnotily program uplynulého dne. Když si vzpomeneme na letošní tábor, tak jen z těží zamáčkneme slzu. Jediné, co nás těší je to, že se za rok můžeme opět těšit na tábor plný nových zážitků a kamarádek.

 

2008

Na letošní tábor jen tak nezapomeneme. Hned na začátku jsme se dověděly, že jsme neandrtálci! To byla ale urážka! My? Vždyť my přece umíme přežívat v přírodě a pravěku. Věřte, že dokázat tuto skutečnost nebylo lehké. Snažily jsme se, abychom se z neandrtálce dopracovaly přes tajné úkoly až na vývojový stupeň homo sapiens sapiens. Všem se nám to nepodařilo:) Ale i přesto jsme si Cestou z pravěku užily spoustu legrace a nezapomenutelných zážitků a poučení, na která jistě nezapomeneme. Měly jsme krásné počasí a doufáme, že příští rok nám bude také tak přát. Už se nemůžeme dočkat příštích prázdnin. Pojeďte s námi!!!

 

2007

… V přátelství najdeš pevnou hráz,
zbaví Tě smutku bázně,
zítra, až naše cesta skončí,
staneš se jedním z nás.
/z písně „Vzhůru na palubu“/


Tato melodie zněla při každé plavbě na lodích při celotáborové hře „Cesta kolem světa za 365 dní“. Zakotvily jsme se na všech kontinentech, kde jsme zažívaly spoustu krásných chvil.
Těšíme se na příští rok, až společně opět prožijeme tři týdny plné dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.